تازه ترین

Appla Planner

اگر دوست دار­ی بدونی ایده ی اپلا از کجا اومد بخون:

تو این چند سالی که مشاوره می دادم، سوال اکثر دوستان مسیر اپلای برنامه و مراحل اپلای بود. اکثرشون نمی دونستند از کجا باید شروع کنند واز قدم اول تا آخرچطور درست برنامه ریزی داشته باشند. خیلی ها در کنار این پروسه در حال زبان خوندن هم بودند که استرسشون رو دوچندان می کرد. اول شروع کردم به تحقیق تا ببینم نمونه های مشابه چیکار کردند، اما اصلا نمونه ­ی مشابه دفتر پلنر برای اپلای اصلا وجود نداشت!! خیلی برام جالب بود که پلنر برای آشپزی، حسابدار­ی، تحصیلی و حتی بارداری هم پیدا کردم اما برای اپلای که یک پروسه ­ی برنامه محوره نبود. برای همین مصمم تر شدم که دست به کار بشم. چون قرار بود اولین دفتر پلنر اپلای در ایران رو طراحی کنم، پس باید خیلی خاص می شد.

پس باتوجه به نیازدوستان شروع به طراحی اپلا کردم. اول از همه تصمیم گرفتم کمتر­ین استفاده از کاغذ رو داشته باشم و صفحات رو دو رو طراحی کنم. چون کم بودن تعداد ورق ها باعث سبک شدن دفتر هم میشد. بعد از یکبار تست چاپ، سایز رو هم کوچیکتر(از ۲۷*۲۰ به ۲۵*۱۹) کردم تا استفاده­ اش راحتتر بشه. کلی برای طراحی جداول وقت گذاشتم و سعی کردم تحقیق کنم که چه چیزهای دیگه­ای ممکنه برای یک پلنر اپلای نیاز باشه. تمام زوایا رو درنظر گرفتم و چندین بار طراحی جداول، عکسهای داخلش و متن راهنما رو عوض کردم تا به این نسخه ی نهایی رسیدم.

من چون خودم این مسیر رو طی کرده بودم می دونستم چه مراحلی باید طی بشه و ملزومات این کار چیه.

خیلی ها بمن گفتند داشتن دفتر برای این مسیر بیخوده و کسی استفاده نمیکنه و همه داخل لپ تاپشون همه چیز رو می نویسن. ولی من قبول نداشتم چون خودم با کاغذ و یادداشت برداری راحتترم و هر جا بخوام برم یه دفتر سبک بجای لپ تاپ دو کیلویی می برم. خیلی وقتا می شد تو سایت دانشگاه یه پوزیشن پیدا می کردم اما چون لپ تاپم و فایلام همراهم نبود یا یادم می رفت یا اشتباه میشد. برای همین به این فکر افتادم که یه دفتر کاربردی طراحی کنم که ابزاری برای کمک به دوستان در پروسه ی اپلای باشه. حالا دفتر­ی که طراحی کردم جداول مختلف داره که می تونه نیاز زبانی و اپلای رو برات برآورده کنه.

در زیر عکسها گویای کاربرد دفتر هستند:

لیست ملزومات دانشگاه ها
لیست لغات جدید
جدول مهارتهارت های زبان

البته جداول این دفتر چند تا دیگه هست که در صفحه ی خرید محصول می تونی سر بزنی و ببینی که شامل چه موارد دیگه ای هست.

یک فکر در & ldquo؛ Appla Planner & rdquo؛

 1. نجمه گفت:

  سلام بی نظیرهستید.همه مطالب رو کامل وعالی میگید.ممنونم.فقط یه چیز درپیجتون قدم به قدم و مرحله به مرحله اموزش دادیدکه به ترتیب بایدچیکارکنیم برای اپلای؟چون من به شخصه نمیدونستم که چقدرقبل از ددلاین باید به اساتیدکانادا ایمیل بزنم ویااین که اول بایدمنتظربمونم استادجوابم بده بعدبرم دانشگاه اپلای کنم درسایتش؟

  1. نفیسه حائری گفت:

   سلام ممنون. ار تابستان یکسال قبل شروع به مکاتبه کنید و بعد ار گرفتن جواب مثبت اقدام به ثبت نام انلاین در دانشگاه مورد نظر کنید. پست مراحل اپلای رو هم در پیج مطالعه کنید

 2. آتی گفت:

  سلام خانم حائری عزیز
  مرسی از اطلاعات خوبتون
  من میخوام که برای ترم تابستان سال آینده پذیرش بگیرم برای آلمان
  آیا باید صبر کنم تا زمانی که دانشگاه مشخص کرده برای دانشجوهای خارجی و اونوقت مکاتبات با استاد رو شروع کنم؟ یا الان و هر زمانی بخوام میتونم اینکارو شروع کنم. با توجه به اینکه امتحان زبانم چندماه دیگه س و مدارکم هنوز ترجمه ش آماده نشده. میتونید راهنماییم کنید؟

  1. نفیسه حائری گفت:

   سلام. معمولا مکاتبات برای ترم پاییز از تابستان یکسال قبل انجام میشه باید با یک سوپروایزر هماهنگ کنید و بعد مدارکتون رو در تاریخ تعیین شده توسط دانشگاه ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید