درباره ی من

نفیسه حائری هستم متولد تهران.
از کودکی به زبانهای خارجی علاقه مند بودم و همیشه کنجکاو بودم که معنای حرفهاشون چی هست. از حدود سن یازده سالگی زبان انگلیسی را شروع کردم و بطور مستمر ادامه دادم و تا مرحله ی پیشرفته (Advanced) موسسه ی سفیر را به اتمام رسوندم.
لیسانسم را در رشته ی زیست عمومی از دانشگاه علوم تحقیقات گرفتم اما چون خیلی زبان انگلیسی را دوست داشتم تصمیم گرفتم تغییررشته بدم و شروع کردم به خوندن منابع رشته ی آموزش زبان و درکنکور کارشناسی ارشد با رتبه ی ۳۹، دانشگاه صنعتی شریف قبول شدم. از همون ابتدا عاشق کارهای تکنولوژی شدم و با کمک استاد راهنمام از صنعتی بودن دانشگاه استفاده کردم و برای پایان نامه موضوع میان رشته ای با عنوان آموزش زبان توسط ربات انسان نما را انتخاب کردم. عضو آزمایشگاه رباتیک CEDRA دانشگاه شریف شدم و سابقه ی کارآموزی در این آزمایشگاه را دارم.
سه تا کنفرانس بین المللی شرکت کردم:
• درسال ۹۵، طی کنفرانس بین المللی که در دانشگاه امام خمینی قزوین برگزارشد جایزه ی بهترین موضوع و ارائه ی مقاله را کسب کردم.
• در سال ۹۶ برای کنفرانس های رباتیک ژاپن و همچنین دانشگاه امیرکبیر به زبان انگلیسی ارائه داشتم و مقالاتم در این کنفرانس ها به چاپ رسید.
• اخیرا در سال ۲۰۲۰ یک مقاله با ایمپکت عالی در رشته ی آموزش زبان در دانشگاه هاوایی آمریکا با کمک استاد راهنمام به چاپ رسوندم.
در همان سالهای اول ارشد، تصمیم به ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور گرفتم. به همین جهت در مورد کشورها تحقیق کردم تا اینکه به کانادا علاقه مند شدم. در دوره های مشاوره ی صفر تا صد اپلای توسط اساتید دانشگاه شریف شرکت کردم، و در مورد آزمون سیتزن شیپی آمریکا و کانادا تحقیقات ارائه دادم. بعد از دوره های آموزشی مشغول مشاوره به دانشجوهای مختلف و بررسی پرونده های دانشجویان و انجام پروسه ی اپلای آنها شدم. با یک استاد از دانشگاه یورک مکاتبه کردم و جواب مثبت گرفتم و اسکایپ موفقیت آمیزی داشتم و تا مرحله پذیرش پیش رفتم.
با اینکه در آموزشگاه زبان تدریس میکردم اما ادامه ندادم و تمرکزم را بر روی مشاوره گذاشتم و همزمان کار ویراستاری به زبان انگلیسی را شروع کردم. حدود چهار سال است که در زمینه ی مقاله نویسی، مشاوره ی اپلای و نگارش و ویراستاری انگلیسی به دانشجویان کمک میکنم.
هم اکنون صاحب امتیاز پیج اینستاگرامی اپلاییها (Applyeeha@) و مشاور رسمی پلتفرم ایمیدو(Immido) هستم. غیر از مشاوره، ویراش و نگارش مدارک مرتبط با اپلای، تدریس آنلاین تمامی مراحل اپلای را هم انجام میدم.
در این سالها مشاوره ها و آموزشهای زیادی داشتم و همیشه پروسه ی اپلای را یک حرکت پویا و فعال می دانم. از طرفی خودم همیشه سوالات زیادی داشتم اما منابع پاسخ بسیار کم بود برای همین دوست داشتم کمکی باشم به دانشجویان مثل خودم جهت روشنگری و جلوگیری از سوء استفاده های سودجویان که در این مسیرپر پیچ و خم وجود دارد.