تازه ترین

درباره ی آزمون PTE

زمانی که صحبت از آزمونهای زبان بین الملل میشود، همه ما در انتخاب آزمون مطلوب به دو پارامتر بیشتر از سایر پارامترها توجه میکنیم:

1. سرعت: در چه مدت زمانی میتونم به هدف برسیم؟

 2. نمره بالا: در کدوم آزمون میتونیم نمره بالاتری کسب کنیم؟

این دو فاکتور فوق العاده مهم در انتخاب آزمون زبان مورد نظر از مهمترین مزیتهای آزمون پی تی ای به شمار میان، که اونرو به برنده ای بلامنازع در مقایسه با هر آزمون دیگه ای تبدیل میکنه. این آزمون به واسطه تکنیکهای خاص و منابعی که برای اون وجود داره در مدت زمان مشابه و با دانش زبانی یکسان نسبت به هر آزمون زبان دیگه ای نمره بالاتری به شما اهدا میکنه. جالبه نه؟

برخی از برترین مزیتهای این آزمون نسبت به سایر آزمونهای زبان بین المللی دیگه را در ادامه میتونید مطالعه کنید:

 1. در این آزمون گرامر در نمره دهی Speaking هیچ تاثیری ندارد.
 2. تصحیح این آزمون به وسیله هوش مصنوعی انجام میشه و هیچ گونه عامل انسانی در تصحیح نمرات شما دخیل نیست، به همین منظور نظر شخصی مصحح اهمیت نداره و آزمون کامل بی طرف هست. علاوه بر این شما بخاطر مسائلی همچون لهجه و استفاده از قالبهای گفتاری و نوشتاری نمره ای از دست نمیدید، که این در مقابل یعنی نمره بالاتر در اسپیکینگ و رایتینگ.
 3. برخی از قسمتهای آزمون که تاثیر زیادی در کسب نمره بالا دارند دارای منابع سوالات تکراری هستند و شما با مطالعه اونها میتونید به راحتی نمره خودتونرو افزایش بدید.
 4. در این آزمون در قسمتهای مختلف آزمون امکان جبران نمره در نظر گرفته شده است، بدین منظور در قسمت اسپیکینگ نمره ریدینگ و لیسنینگ، در قسمت رایتینگ نمره ریدینگ، در قسمت ریدینگ نمره رایتینگ و نهایتا در قسمت لیسنینگ نمره ریدینگ و رایتینگ هم کسب میکنید.
 5. آزمون در اکثر کشوهای جهان در 5 روز هفته و در هر روز در چندین نوبت برگزار میشه.
 6. کارنامه آزمون تقریبا در 90 درصد موارد تا 48 ساعت از امتحان شما صادر میشه و تقریبا 98 درصد افراد تا 5 روز پس از امتحان نتایج خود را کسب میکنند.
 7. هر 4 قسمت آزمون (اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ) در یک روز و در کمتر از 3 ساعت برگزار میشه.
 8. امکان شرکت در آزمونهای شبیه ساز که توسط خود سازمان برگزار کننده اصلی آزمون گرفته میشن و توسط موسسه برگزار کننده آزمون اصلی هم تصحیح میشن.
 9. کارنامه آزمون بر خلاف سایر آزمونها تفصیلی هستند و نقاط قوت و ضعف شمارو تا حد قابل قبولی به خوبی به شما گوشزد میکند.
 10. آزمون از مقبولیت خوبی در بین دانشگاه های معتبر دنیا برخوردار است.
 11. این آزمون علاوه بر اینکه برای اکثر دانشگاه های کانادا, انگلستان و آمریکا و تمامی دانشگاه های استرالیا، قابل قبول است برای اداره مهاجرت کشوراسترالیا، نیوزلند و انگلستان نیز قابل قبول است و میتوانید با استفاده از آن برای دریافت اقامت دائم این کشور ها که در آنها نمره زبان اهمیت دارد نیز اقدام کنید.
 12. ارائه کارنامه آزمون به موسسات، دانشگاه ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف به صورت نامحدود بدون هزینه خواهد بود.

حالا اگر این آزمون رو میخوای بیشتر بشناسی و بدونی چطور میشه در کوتاهترین زمان نمره ی خوبی ازش کسب کرد روی عکس زیر کلیک کن واز شرایط استثنایی دوره های آزمون PTE با تخفیف ۳۵ درصد بهره بگیر. پس حتما PTE رو به یاد داشته باش چون هم دوره ها و هم هزینه ی نهایی آزمون به صرفه تر از آزمونهای دیگه هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *